Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programavimas>Hypertekstinės sistemos ir internetas

Hypertekstinės sistemos ir internetas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – mokėti atvaizduoti XML dokumentuose saugomus duomenis CSS ir XSLT technologijų pagalba. XML atvaizdavimas su CSS. XML transformacija į HTML su XSLT. DARBO APRAŠYMAS. XML duomenys. XML dokumento kompai.xml kodas. DTD failo kompai.dtd kodas. XML atvaizdavimas su CSS. CSS failo kodas. XML failo atvaizdavimas naršyklėje, pritaikius jam .CSS stilius. XSLT transformacijos. XSL failo kodas. Gauto HTML failo kodas. XML failo atvaizdavimas naršyklėje, pritaikius jam XSLT transformaciją. Išvados.

Ištrauka

Mokydamasis apie hypertekstines sistemas ir internetą, pirmiausia susipažinau su XML (eXtensible Markup Language) kalba, skirta struktūrizuoti ir saugoti informaciją. XML yra taisyklių rinkinys tekstams formatams kurti, kurie leidžia sistematizuoti jūsų duomenys. Sužinojau kaip yra kuriami xml dokumentai, kaip juos kurti taisyklingus ir teisingus, validuojant specialiais validatoriais. Supratau, kaip kuriami elementai, kokia jų kūrimo struktūra ir kaip priskirti jiems atributus.
Sekantis dalykas, kuri išmokau, tai XML dokumento aprašymas DTD (Document Type Declaration). Šioje deklaracijoje yra aprašoma visa XML dokumento struktūra. Dokumento tipo apibrežimas – tai XML žymejimo blokas, kuri reikia įdeti į taisyklingo XML-dokumento prologą, už likusio žymejimo ribų, po XML deklaracijos. DTD – dokumento tipo aprašymas, kuriame yra talpinamos deklaracijos, nusakančios dokumento elementus, atributus ir kitus komponentus. Žymėjimo deklaracijos aprašo dokumento loginę struktūrą, tai yra nusako dokumento elementus, atributus ir kitus komponentus.
DTD gali talpinti savyje tokias deklaracijas: Elementų tipų deklaracijos, atributų sąrašų deklaracijos, primityvų deklaracijos, notacijų deklaracijos, valdymo instrukcijos, komentarai, nuorodos į parametrinius primityvus. Teisingame XML - dokumente turi būti aprašytas kiekvieno naudojamo XML dokumente elemento tipas, elementų tipų deklaracijoje DTD viduje. Elemento tipo deklaracija nusako elemento tipo vardą ir galimą elemento turinį (dažnai aprašanti ir vidinių elementų sekos tvarką). DTD elementų tipų deklaracijos nusako pilną dokumento logine struktūrą.
CSS (Cascading Style Sheet) pakopinių stilių schema – tai failas, įprastai turintis išplėtimą .css, kuriame užrašytos instrukcijos XML dokumento elementų formatavimui. Pakopinių stilių schemos sukūrimas ir surišimas su XML dokumentu – vienas iš būdų pasakyti naršyklei, kaip atvaizduoti kiekvieną iš XML dokumento elementu. XML dokumento atvaizdavimo instrukcijų saugojimas atskirai nuo jo didina XML dokumento lankstumą ir palengvina darbą su juo. Pakopiniai stiliai nepalaiko galimybės modifikuoti arba reorganizuoti XML dokumento tūrinio, kreiptis į atributus, primityvus, valdymo instrukcijas ir kitus XML komponentus bei apdoroti šiuose komponentuose saugojamą informaciją.
XSLT – XSL Transformacijų kalba. Jei XML dokumentas turi nuorodą į transformaciją, naršyklė
automatiškai įvykdo transformaciją ir parodo jos rezultatą (dažniausiai tai būna HTML kodas, bet gali būti ir paprastas tekstas).
Susipažinau su kaikuriomis XSL kalbos funkcijomis, išmokau perdaryti XML dokumentą į XHTML, aprašant XSL transformacijas, bei naudojant XHTML elementus, nes XML tai leidžia. XSL leidžia atvaizduoti ne tik elementus, bet ir jų atributus. Aprašinėjant transformacijas reikia bent minimaliai susipažinti su Xpath, nes XSL visur naudoja Xpath išraiškas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-23
DalykasProgramavimo kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programavimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis331.17 KB
AutoriusVitalijus
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Belovas
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hypertekstines sistemos ir internetas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 4 Klasė/kursas
  • A. Belovas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą