Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programavimas>R paketo naudojimas tūrio radimo uždaviniams spręsti

R paketo naudojimas tūrio radimo uždaviniams spręsti

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – R paketo naudojimas tūrio radimo uždavinių sprendimui. Teorinė dalis. Temos analizė. R paketas. Maple, Mathcad. Darbo srities analizė. Operatoriai. Integralai. Sintaksė. Grafika. Praktinė dalis. Uždaviniai. 1 uždavinys: Stačiosios prizmės pagrindas yra trikampis, kurio dvi kraštinės yra lygios 3cm ir 5 cm, o kampas tarp jų 1200. Prizmės šoninė briauna lygi 8cm. Raskite prizmės paviršiaus plotą ir tūrį. 2 uždavinys: Rutulio spindulys lygus 6 dm. Ją kertanti plokštuma eina per rutulio skersmens galą ir su skersmeniu sudaro 300 kampą. Raskite pjūvio plotą ir dalių, į kurias šis pjūvis daliją rutulį, tūrius. 3 uždavinys: Į taisyklingąją trikampę prizmę, kurios pagrindo kraštinė lygi 6 cm, o prizmės aukštinė – 12 cm, įbrėžtas ritinys. Raskite ritinio tūrį, prizmės tūrį. 4 uždavinys: Į nupjautinį kūgį įbrėžtas rutulys. Kūgio sudaromoji lygi 12 cm ir pasvirusi į pagrindo plokštumą 600 kampu. Raskite nupjautinio kūgio šoninio paviršiaus plotą, nupjautinio kūgio tūrį, rutulio tūrį. 5 uždavinys: Rutulio išpjovos ašinio pjūvio lankas lygus 1200 , o rutulio spindulys lygus 12 cm. Raskite šios išpjovos tūrį ir išpjovai atitinkamos nuopjovos tūrį. 6 uždavinys: Piramidės pagrindas – statusis trikampis, kurio statiniai 3 dm ir 4 dm. Į piramidę įbrėžtas kūgis. Jo sudaromoji pasvirusi į pagrindo plokštumą 300 kampu. Raskite piramidės tūrį, kūgio paviršiaus plotą ir kūgio tūrį. 7 uždavinys: Nupjautinės piramidės pagrindai yra taisyklingieji trikampiai, kurių kraštinės lygios 5 cm ir 3 cm. Viena šoninė briauna statmena pagrindo plokštumai ir lygi 1 cm. Raskite nupjautinės piramidės šoninio paviršiaus plotą ir tūrį. 8 uždavinys: Apskaičiuokite tūrį kūno, kurį riboja plokštumos x+2y-z=0, 2x+3y-18=0, x-2y-2=0, x=3, z=0. 9 uždavinys: Apskaičiuokime tūrį kūno, kurį iš viršaus riboja plokštuma 2-x-y-2z=0, iš apačios xOy plokštuma, iš šonų – cilindrinis paviršius y=x2 ir plokštuma y=x. 10 uždavinys: Apskaičiuokime tūrį kūno, kurį iš viršaus riboja paviršius x2+y2-z=0, iš šonų plokštumos x=a, y=b (a>0, b>0), xOz ir yOz, iš apačios xOy plokštuma. 11 uždavinys: Kūną V riboja paviršius z=y2-x2 ir plokštumos z=0, y=0, y=b. Apskaičiuokite to kūno tūrį. 12 uždavinys: Apskaičiuokite tūrį V tetraedro, apriboto plokštumų x = 0, y = 0, z = 0, x + y + z = 2. 13 Uždavinys: Apskaičiuosime tetraedro tūrį V, apriboto plokštumomis x+y+z=2, z=1, x=0, y=0. Tetraedro trys kraštinės yra a=b=c=1 ir lygiagrečios atitinkamai x, y ir z ašims, o kitos trys kraštinės. Uždavinio palyginimas. Problemų ir jų sprendimų aprašymai ir pagrindimai. Darbo rezultatų analizė. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Statistiko darbas visuomet buvo susijęs su skaičiavimais, todėl kompiuterių atsiradimas turėjo milžiniškos įtakos kaip teorinės taip ir praktinės statistikos vystymuisi. Šiuo metu egzistuoja labai daug statistikai skirtų kompiuterinių paketų, o tarp jų kūrėjų vyksta ganėtinai aštri konkurencija. Vieno ar kito produkto pasirinkimą dažnai nulemia gamintojo reklaminės veiklos intensyvumas ar aptarnavimo kokybė, kaina, profesiniai interesai ar tiesiog pripratimas.
Šiuo metu vienas populiariausių programinių produktų statistiniam skaičiavimui yra pasaulinės (programuojančių) statistikų bendruomenės GNU (projektas, kurio tikslas sukurti išbaigtą į UNIX panašią atviro kodo operacinę sistemą) programos pagrindu kuriamas produktas R. [1,2]
Šio kursinio darbo tikslas – R paketo naudojimas tūrio radimo uždavinių sprendimui.
Uždaviniai:
1. Išnagrinėti R paketą.
2. Palyginti su kitomis programomis.
3. Kaip pavyzdį išspręsti kelis tūrio radimo uždavinius.

Pagrindinis darbo tikslas – išsiaiškinti kaip veikia R paketas, ar palanku juo naudotis universitetuose, kuris dėstytojams ir studentams palengvintų skaičiavimus.
2.2. R paketas
R yra laisvai pasiekiama kalba ir aplinka matematiniams skaičiavimams ir grafikai, kuri aprūpina plačią matematinės ir grafinės technikos įvairovę: linijinis ir netiesinis modeliavimas, statistiniai testai, laiko eilutės analizė, klasifikacija, susibūrimas į grupes, ir kt. Tai yra GNU projektas, kuris yra panašus į C kalbą ir aplinką. R yra suprojektuotas aplink kompiuterių kalbą, ir tai leidžia vartotojams pridėti papildomą funkcionalumą, apibrėžiant naujas funkcijas. Šis paketas yra pasiekiamas kaip nemokama programinė įranga, pagal Nemokamos programinės įrangos fondo GNU Plačiosios visuomenės Licenciją. Ir ja gali naudotis ne tik Windows , bet ir FreeBSD, Linux, MacOs vartotojai. Pirmoji R paketo versija buvo išleista 1997 m. balandžio 1 -ają ir pavadinta 0.16 versija, naujausia - 2008 m. spalio 20-ąją, 2.8.0. Šiame darbe naudosiu R 2.7.2 versiją. [1,2]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-29
DalykasProgramavimo kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programavimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis692.57 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKaklauskas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word R paketo naudojimas turio radimo uzdaviniams spresti [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kaklauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą