Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programavimas>LU faktorizacija ir HPL testas

LU faktorizacija ir HPL testas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Našiųjų kompiuterinių sistemų kursinis darbas. Užduotis: Suprogramuoti tiesinių lygčių sistemos sprendimą skaidos (LU) metodu, atlikti testavimus savu testu, programa ir HPL testu. Našumo testavimas. Linpack benchmark testas. Uždavinio sprendimas. Testų rezultatai.

Ištrauka

Užduotis
LU faktorizacija ir HPL testas (susprogramuoti tiesinių lygčių sistemos sprendimą skaidos (LU) metodu, atlikti testavimus savu testu programa ir HPL testu. Palyginti rezultatus).
Našumo testavimas
Galima teigti, kad daugiaprocesorinių (paralelinių) skaičiavimo sistemų kūrimas ir taikymas yra svarbiausia susėdamoji dalis kompiuterinių technologijų vystyme.
Klasterinės skaičiavimo sistemos apima nemažą paralelinių skaičiavimo sistemų dalį ir vaidina didelį vaidmenį dėl savo unikalių savybių: sąlyginai maža kaina, palyginus paprasta dekompresija, galimybė palaipsniui didinti galingumą tuo pat metu naudojant "startinę" įrangą, ir t.t.
Dėl šių priežasčių visi dideli mokslo centrai bei pirmaujančios pramoninės kompanijos arba jau turi, arba planuoja įsigyti klasterinio tipo paralelines skaičiavimo sistemas .
Todėl klausimai, susiję su klasterinių sistemų projektavimu ir naudojimu šiuo metu yra labai aktualūs.
Pagrindinė problema, iškylanti visame klasterinių sistemų gyvavimo cikle – nuo projektavimo iki produktyvaus eksploatavimo palaikymo – yra klasterinės sistemos testavimas.
Klasterinės sistemos testavimo priežastys gali būti dvi:
• Sistemos našumo nustatymas;
• Esminių klasterinės sistemos charakteristikų išaiškinimas.
Pirmo tipo testų paskirtis yra suprantama ir nereikalauja didesnių paaiškinimų - klasteris, kaip ir visa likusi sistema, eksploatuojama pramoniniame režime turi turėti savidiagnozavimo resurus. Tokie resursai remiasi į diagnozavimo resursus, kurie yra įtaisyti operacinėse sistemose, tinklo aplinkoje ir/arba komunikacinę programinę įrangą. Panašių sistemų sukūrimas yra svarbus uždavinys, kuris dažnai yra sprendžiamas specializuotų programinių kompleksų rėmuose, vadinamų klasterių valdymo sistemomis (Cluster Management System, CMS).
Antro tipo testai – išaiškinantys kai kurias esmines testuojamų sistemų charakteristikas. Esminės charakteristikos, tai tos charakteristikos, kurios tiesiogiai įtakoja nagrinėjamų sistemų našumą. Tokių charakteristikų išaiškinimas konkretiems klasteriams padeda išspręsti iškarto kelias problemas:
• Palyginti gautą skaičiavimo sistemą su kitomis, jai analogiškomis (kas gali padėti nustatyti, ar sistema yra tinkamai parengta);
• Išaiškinti "siauras vietas" testuojamoje testavimo sistemoje, kurių pašalinimas gali potencialiai padidinti bendrą našumą;
• Išrinkti uždavinio sprendimo algoritmą (arba jau esančią jo realizaciją), leidžiantį maksimaliai efektyviai "prisitaikyti" prie turimos skaičiavimo sistemos charakteristikų;
• Testavimo metu nustatyti ar klasterio galingumas yra pakankamas, kad norimas uždavinys būtų išspręstas per nustatytą laiko tarpą, it t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-17
DalykasProgramavimo kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programavimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis1.13 MB
AutoriusGladox
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. D. Mažeika
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word LU faktorizacija ir HPL testas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Doc. dr. D. Mažeika
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą