Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programavimas>Rezidentų paskyrimas į ligonines

Rezidentų paskyrimas į ligonines

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Uždavinio modelis. Algoritmas. Programos kodas. Įvedimas/išvedimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienais metais Jungtinėse Valstijose medicinos mokyklos paruošia tūkstančius daktarų galinčių atlikti rezidentūrą įvairiose šalies ligoninėse. Tam kad suteikti galimybę kiekvienam baigusiajam rasti geriausią įmanomą rezidentūrą ir ligoninėms rasti tinkamiausius rezidentus, Amerikos medikų asociacija (AMA) vykdo derinimo procesą, kuriame absolventai įvertina ligonines pagal savo pageidavimus, o ligoninės įvertina studentus pagal savo pageidavimus. Tada asociacija paskiria absolbentus į ligonines taip, kad paskyrimai yra "stabilūs". Paaiškiname ką reiškia stabilus. Tarkime paskyrimas yra nestabilus kai absolventas i nėra priskirtas ligoninei j, bet jis labiau norėtų dirbti ligoninėje j negu ten kur yra paskirtas ir tuo pačiu metu ligoninė j labiau norėtų studento i negu to kuris jai priskirtas. Toks priskyrimas yra nestabilus, nes ir ligoninė j ir studentas i yra nepatenkinti savo paskyrimais ir norėtų juos pakeisti. O mums reikia butent stabilaus paskyrimo. To paties reikia ir AMA. Ši problema yra stabilios santuokos problemos atskiras atvejis.
Uždavinio modelis
Stabilios santuokos problema yra naujas dvipusių atitikmenų pritaikymas. Šią problemą galima išdėstyti taip. Tarkime konkreti bendruomenė susideda iš n vyrų ir n moterų. Kiekvienas asmuo įvertina visus priešingos lyties asmenis pagal kuriam teikia pirmenybę tapti sutuoktiniu. Toks atitikimas, moters – vyro pora laikoma nestabilia jei jie nėra susituokę, bet teikia vienas kitam didesnę pirmenybę, nei savo esamiems sutuoktiniams. Tobulas atitikimas (santuoka) laikoma stabilia, jei nėra nestabilių porų. Stabilios santuokos problema yra nustatyti tobulą stabilų atititikimą. Mes parodysime, kad bet kokiam įvertinimų rinkiniui galima sudaryti tobulą stabilų atitikimą. Įrodysime šį rezultatą konstruktyviai, apibrėždami algoritmą, kuris sudarys stabilų atitikimą per O(n2) iteracijų.
Duomenys stabilios santuokos algoritmui yra dvi n × n matricos. Pirmoje matricoje surašyta kaip kiekvienas vyras vertina kiekvieną moterį, antroje – kaip kiekviena moteris vertina kiekvieną vyrą. Aukštesnis įvertinimas žymi labiau patinkantį asmenį. Neprarandant bendrumo galime sakyti, kad kiekvienas įvertinimas yra sveikas skaičius tarp 1 ir n. Tam kad efektyviai įgyvendinti algoritmą, panaudosime šias matricas sudarydami kiekvienam asmeniui vektorių iš n elementų vadimaną jo arba jos prioritetų sąrašu. Šiame sąraše surašyti priešingos lyties asmenys mažėjančia tvarka pagal tai kaip jie yra įvertinti. Kadangi visi įvertinimai yra sveiki skaičiai tarp 1 ir n, tai galime sudaryti šiuos prioritetų sąrašus per O(n) iteracijų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-05
DalykasProgramavimo kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programavimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis14.95 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasprof. habil. dr. R. Baušys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rezidentu paskyrimas i ligonines [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. R. Baušys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą