Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programavimas>C++ programavimas: studentų sąrašai

C++ programavimas: studentų sąrašai

  
 
 
12
Aprašymas

Programa, leidžianti nuskaityti 3 failus su juose esamais studentų sąrašais, įvedus datą, atrenka visus jaunesnius studentus bei atspausdina jų vardus, pavardes bei gimimo datas.

Ištrauka

Užduotis:

Trijuose tekstiniuose dokumentuose (sar1.txt, sar2.txt, sar3.txt) surašyti studentu vardai, pavardės ir gimimo datos (Vardenis Pavardenis 1986 07 22). Reikia sukurti programą, kuri nuskaitytų tuos tekstinius dokumentus, tada, įvedus i ekraną kokią nors datą (1987 09), atrinktų visus studentus gimusius vėliau nei įvesta data ir gautus rezultatus atspausdintų.


Programos paaiškinimas:

Programos veikimo principas yra toks: paleidus programą, ji paprašys įvesti trijų tekstinių dokumentų pavadinimus, įvedus juos, reikės įvesti rezultatų tekstinio dokumento pavadinimą ir kokia nors datą. Įvedus visus duomenis, programa nuskaitys visus tris dokumentus, suras visus jaunesnius studentus už nurodytą datą ir jų vardus, pavardes ir gimimo datas atspausdins. Jei nepavyks atidaryti kokio nors failo, programa apie tai praneš, bei praneš ir apie tai, jei neras tuose dokumentuose tinkamu duomenų.
Veikimo etapai:

include leidžia naudoti nuskaitymo ir įrašymo komandas
include reikalingas organizuojant darbą su failais
include spausdinimo funkcijai naudoti
using namespace std; turi būti įrašomas kiekvienos programos pradžioje naudojant funkcijas cin ir cout
Visą programą sudaro pagrindinė ir dvi papildomos funkcijos. Pagrindinėje funkcijoje vyksta veiksmai prašantys įvesti visus reikiamus duomenis, tada tikrina ar tie duomenys yra įvesti teisingai. Ciklas vykdomas tol, kol duomenys įvedami teisingai. Vėliau atidaromas/sukuriamas rezultatų dokumentas. Šis failas dar ir išvalomas, kad būtų tikrai tuščias. Tada yra iškviečiamos papildomos funkcijos.
Pirmoji papildoma funkcija yra:
void SkaitytiDuomenuFaila(char file[], char rez[], int metai, int menuo)
Skliaustuose yra kintamieji vadinami formaliais parametrais. Formalūs parametrai paskelbiami tuoj po funkcijos pavadinimo. Šioje funkcijoje vyksta šie veiksmai:
Atidaro duomenų failą, rezultatų failą (su papildymo funkcija), nurodo rezultatų faile kaip turi būti lygiuojami įrašai. Tada tikrina ar egzistuoja duomenų failas, jei ne, tuomet praneša, jog nepavyko atidaryti tokio dokumento, o jei taip - jį nuskaito (vardą, pavardę, metus, mėnesį, dieną). Kai jau visą dokumentą nuskaito, pradeda atrinkinėti studentus, gimusius vėliau negu nurodyta data. Šis procesas vyksta taip: tikrina ar studento gimimo metai yra didesni, nei įvesti, jei metai sutampa su įvestaisiais, tada dar tikrina ir mėnesius. Jei mėnuo didesnis, tuomet visus duomenis apie ta studentą įrašo į rezultatų tekstinį dokumentą. Šioje funkcijoje dar naudojama papildomai kintamasis tikrinantis tinkamu duomenų kieki (int kiek = 0) tam, kad baigus skaityti failą ir neradus reikiamų duomenų, būtų atspausdinama, jog duomenų nerasta. Tuomet jau uždaromi abu dokumentai ir funkcija būna baigta.
Antroji funkcija reikalinga tam, kad nuskaitytų rezultatų failą ir viską kas jame yra išvestų į ekraną. Kad būtų lengviau, visa eilutė nuskaitoma iš karto. Ciklas vykdomas tol, kol pasiekiama dokumento pabaiga.
Kad programos langas neužsidarytų baigęs savo darbą, papildomai pagrindinėje funkcijoje naudojama komanda, kuri laukia kol bus įvestas koks nors simbolis ir tada programos langas užsidaro.
(Visa programa gan išsamiai yra pakomentuota programos kodo faile) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-30
DalykasProgramavimo kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programavimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis[nerodoma] 
Literatūros šaltiniai0
Dydis172.54 KB
AutoriusEimis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVytautas Rudžionis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimas sar1 [speros.lt].txt
 sar2 [speros.lt].txt
 sar3 [speros.lt].txt
 rez [speros.lt].txt
 Desktop [speros.lt].ini
 Kursinis [speros.lt].cpp
 Kursinis [speros.lt].exe
Microsoft Word C programavimas studentu sarasai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • [nerodoma] 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Vytautas Rudžionis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą